სპორტი | კულტურა

„ოსკარები 2017-ის“ გამარჯვებულთა სრული სია

ამერიკის კინოაკადემიის 89-ე კინოდაჯილდოება დასრულდა. „ნიუპოსტი“ გთავაზობთ დაჯილდოების ცერემონიალზე გამარჯვებულთა სრულ სიას:

მამაკაცის მეორეხარისხოვანი როლისთვის:

მაჰერშალა ალი – „Moonlight“ – გამარჯვებული

ჯეფ ბრიჯისი – „Hell or high water“

ლუკას ჰეჯისი – „Manchester by the sea“

დევ პატელი – „Lion“

მაიკლ შენონი – „Nocturnal Animals“

საუკეთესო საოპერატორო ნამუშევრისთვის:

„Arrival“- ბრედფორდ იუნგი

„La La Land“ – ლინუს სანდგრენი – გამარჯვებული

„Lion“- გრეიგ ფრეისერი

„Moonlight“ – ჯეიმს ლაქსტონი

„Silence“ – როდრიგო პრიეტო

საუკეთესო დოკუმენტური სრულმეტრაჟიანი ფილმი:

„Fire at sea“ – ჯიანფრანკო როსი და დონატელა პალერმო

„I am not yoyr Negro“ – რაულ პეკი, რემი გრელლეტი და ჰებერტ პეკი

„Life, Animated“ – როჯერ როსი ვილიამსი და ჯული გოლდმენი

„O.J.: Made in America“ – ეზრა ედელმანი და კაროლინ ვატერლოუ – გამარჯვებული

„13th“ – ავა დავერნეი, სპენსერ ავერიკი და ჰოვარდ ბარიში

მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმი:

„Extremis“ – დენ კრაუსი

„4.I Miles“ – დაფნი მატზიარაკი

„Joe’s Violi“- კენ კუპერმანი და რაფაელა ნეიჰაუსენი

„Watani:My Homelnad“ – მარკელ მეტტელსიეფენ და სტეფან ელისი

„The White Helmets“ – ორლანდო ვან ეინსიედელი და ჯოანა ნატასეგარა – გამარჯვებული

უცხოენოვანი ფილმები:

„Land Of Mine“ (დანია)

„A Man Called Uwe“ (შვედეთი)

„The Salesman“ (ირანი) – გამარჯვებული

„Tana“ (ავსტრალია)

„Toni Erdmann“ (გერმანია)

მოკლემეტრაჟიანი ფილმები:

„Enemis Interieurs“ – სელიმ აზაზი

„La Femme et Le TGV“ – ტიმო ვონ გუნტენი და ჯიანქუინ ქადუფი

„Silent Night“ – ასკე ბანგი და კიმ მაგნუსონი

„Sing“ – კრისტოფ დიკი და ანნა უდვარდი – გამარჯვებული

„Timecode“ – ხუანხო ჰიმენეზი

მამაკაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი:

ენდრიუ გარფილდი – „Hacksaw Ridge“

კეისი აფლეკი – „Manchester By The Sea“ – გამარჯვებული

დენზელ ვაშინგტონი – „Fences“

რაიან გოსლინგი – „La La Land“

ვიგო მორტინსენი – „Captain Fantastic“

ნომინაციები ხმის დიზაინისთვის:

„Arrival“ – გამარჯვებული

„Deepwater Horizon“

„Hacksaw Ridge“

„La La Land“

„Sully“

ნომინაცია ხმის მიქსინგისთვის:

„Arrival“

„Hacksaw Ridge“ – გამარჯვებული

„La La Land“

„Rogue One: A Star Wars Story“

„13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi“

ნომინაცია დიზაინისთვის:

„Arrival“

„Fantastic Beasts and Where to Find Them“

„Hail, Caesar!”

„La La Land“ – გამარჯვებული

„Passengers“

ნომინაცია ვიზუალური ეფექტისთვის:

„Deepwater Horizon“

„Doctor Strange“

„The Jungle Book“- გამარჯვებულია

„Kubo and the Two Strings“

„Rogue One: A Star Wars Story“

ნომინაცია კოსტუმების დიზაინისთვის:

„Allied“

„Fantastic Beasts and Where to Find Them“ – გამარჯვებული

„Florence Foster Jenkins“

„Jackie“ –

„La La Land“

ნომინაცია მაკიაჟისთვის და თმისვარცხნილობისთვის:

„A Man Called Ove“

„Star Trek Beyond“

„Suicide Squad“ – გამარჯვებული

ნომინაცია მუსიკალური გაფორმებისთვის:

„Jackie“

„La La Land“- გამარჯვებული

„Lion“

„Moonlight“

„Passengers“

ნომინაცია ორიგინალური სიმღერისთვის:

„La La Land“ – „Audition (The Fools Who Dream)”

„Trolls“ – “Can’t Stop the Feeling

„La La Land“ – “City of Stars” – გამარჯვებული

„Jim: The James Foley Story“ – “The Empty Chair”

„Moana“ – “How Far I’ll Go”

ნომინაცია ორიგინალური სცენარის კატეგორიაში:

„Hell or High Water“ – ტეილორ შერიდანი

„La La Land“ – დემიენ ჩეზელი

„The Lobster“ – იორგუს ლანსიმოსი და ეფსიმის ფილიპოუ

„Manchester by the Sea“ – კენეს ლონერგანი – გამარჯვებული

„20th Century Women“ – მიკ მილსი

ნომინაცია ადაპტირებული სცენარისთვის:

„Arrival“ – ერიკ ჰეისერერი

„Fences“ – აუგუსტ უილსონი, ჰიდდენ ფიგურესი, ელისონ შრედერი და ტეოდორ მელფი

„Lion“ – ლუკ დევისი

„Moonlight“ – ბარი ჯენკინსი – გამარჯვებული

ნომინაცია სრულმეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმისთვის:

„Kubo and the Two Strings“

„Moana“

„My Life as a Zucchini“

„The Red Turtle“

„Zootopia“ – გამარჯვებული

ნომინაცია მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმისთვის:

„Blind Vaysha“

„Borrowed Time“

„Pear Cider and Cigarettes“

„Pearl“

„Piper“ – გამარჯვებული

მსახიობი ქალის მეორეხარისხოვანი როლის ნომინაცია:

ვაიოლა დევისი – „Fences“ – გამარჯვებული

ნაომი ჰარისი – „Moonlight“

ნიკოლ კიდმანი – „Lion“

ოქტავია სპენსერი – „Hidden Figures“

მიშელ უილიამსი – „Manchester by the Sea“

ნომინაცია საუკეთესო მონტაჟისთვის:

„Arrival“

„Hacksaw Ridge“ – გამარჯვებული

„Hell or High Water“

„La La Land“

„Moonlight“

ნომინაცია ქალის მთავარი როლის შესრულებისთვის:

იზაბელ ჰარპერი – „Elle“

რუთ ნეგა – „Loving“

ნატალი პორტმანი – „Jackie“

ემა სტოუნი – „La La Land“ – გამარჯვებული

მერილ სტრიპი – „Florence Foster Jenkins“

ნომინაცია საუკეთესო რეჟისორისთვის:

დენის ვილენეუვი – „Arrival“

მელ გიბსონი – „Hacksaw Ridge“

დამიენ შაზელე – „La La Land“ – გამარჯვებული

კენეთ ლონერგანი – „Manchester by the Sea“

ბარი ჯენკინსი – „Moonlight“

ნომინაცია საუკეთესო ფილმისთვის:

„Arrival“

„Fences“

„Hacksaw Ridge“

„Hell or High Water“

„Hidden Figures“

„La La Land“

„Lion“

„Manchester by the Sea“

„Moonlight“ – გამარჯვებული

dainteresdit.ge

დატოვეთ კომენტარი

კომენტარები

მსგავსი სიახლეები

2 Comments

  1. 407551 576180Ill appropriate away grasp your rss feed as I cant in finding your email subscription hyperlink or e-newsletter service. Do youve any? Please let me comprehend so that I may subscribe. Thanks. 596000

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close